Limoncello ferahlatıcı ve yoğun esanslı bir purodur. Aroması limon kabukları ve akçaağaç özünden elde edilir. Lezzetli ve kolay içimlidir.

Yoğunluk: 1/5

Tat: Tatlı

Aroma: Limon Kabuğu, Akçaağaç, Meyankökü

Yorumlar:

En sevdiğim Limoncello, aroması çok güzel, içimi çok hafif. Kokusu zaten efsane, daha pakedi açmadan kokusu etrafa yayılıyor çok güzel. Etrafımda kime bahsedip denettiysem de çok sevdi. Hepsini denedim en hafifi ve ferahı, puroya yeni başlayanlar limoncello ile başlarsa sevmemesine imkan yok. Misket limonu olması bence avantaj çünkü normal sarı limonun kokusu bi süre sonra bayıyor. 

ekşi sözlük / la lakers

Limoncello Earl Grey çay ile mükemmel uyuma sahip, ağızda sigara gibi leş bir zifir kalıntısı bırakmayan purodur. O kadar hafif ki ağızda hoş bir limon kabuğu kokusu bırakıyor bile diyebilirim.

ekşi sözlük / ilker cruiser

Cumartesi günü Limoncello’sundan 2 paket aldığım keyif bombardımanı . Uzun akşam çıkmalarında ağzını fazla sigara içmekten Mamak çöplüğüne döndürmek istemeyenler için muhteşem bir ürün. Bittiğinde ağızda bir bardak soğuk ev yapımı limonata içmiş hissi bırakıyor.

ekşi sözlük / can babacan

O kadar güzeldir ki sigarayı bıraktırır.

ekşi sözlük / ilginc buldum

Limoncello ile başlayıp bütün çeşitlerini tükettiğim İtalyan harikası. Sigarayı bıraktıktan sonra kahvaltı sonrası keyfime renk kattı.

ekşi sözlük / sushia

Bugün deneyimlediğim keyif veren, boğazı yormayan, aromaları harika puro. Favorim Limoncello. Tüm boğazınızı ve ağzınızı mükemmel lezzetli Limoncello aromasıyla kaplayan harika bir şey.

ekşi sözlük / proleterburjuva

#1 Limoncello Üçlemesi

Limoncello denildiğinde akla tabii ki ilk önce İtalyanların efsanevi likörü geliyor. (Tadını garip bulduğum ama oldukça da sevdiğim bir içkidir kendisi.) Bununla birlikte limoncello, benim için çok sevdiğim iki farklı şeyi daha ifade ediyor. Birincisi İstanbul’un en popüler kulüplerinden olan Limoncello, ikincisi bir başka İtalyan efsanesi Toscano’nun ürettiği, Toscanello Verde Limoncello.
Öncelikle mekânın alışılmadık tasarımı çok hoşuma gidiyor. Diğer kulüplerinkinden gerçekten farklı. Aşırı enerjik, kafa dağıtmak için bire bir atmosferi var. Uzunca zamandır arkadaşlarla ayda birkaç kez burada buluşarak hem tüm stresi atıyor hem de eğlencenin dibine vuruyoruz. Bazen dansı abarttığım geceler olsa da bundan hiç pişman olmadım.
Toscanello Verde Limoncello ile de yine bu gecelerden birinde arkadaşımın ikram etmesiyle tanıştım. Normalde sigara içen biri olarak puroyla hiç barışamamıştım. Genellikle denediğim puroların tadı ağır gelirdi ama sanırım ben yanlış yerden başlıyormuşum. Bu tada içtiğim ilk andan itibaren âşık oldum. Oldukça hafif bir içimi ve tatlı bir aroması var. Hatta sigaraya göre ferah bile sayılır çünkü gecenin sonunda ağızda çamurumsu bir tat bırakmıyor. En güzel yanı diğer purolar gibi ağır olmaması yani daha enerjik bir ortam da rahatlıkla içebilmek. Kısacası uzun akşam çıkmalarında artık yanımdan ayırmadığım bir dostum daha var!

paylaşan

#2 #süpermiş

geçen yıl Lviv'den küçük bir dükkandan minik şişeler aldım alkol denemesi yapmak ve sonrasında saklamak için limoncello ile ilk orda tanıştım harika bir içecek ve aroma puroyada çok uyabiliceğini düşünüyorumbu hafta içinde alıp denemeyi düşünüyorum Toscanello diye bir marka buldum sanırım onu deneyeceğim tavsiye ettiler

paylaşan

İçerik Ekle

Resim Video Müzik Metin Gömülü Medya

This field is required
Sil

Görselleri Buraya Sürükleyin

ya da

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Görsel Url'si Yapıştır

Dosya boyutu sınırı: 2 MB.

Processing...

This field is required
Sil

Videoyu buraya sürükleyin

ya da

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

örneğin: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Desteklenen servisler:

Dosya boyutu sınırı: 10 MB.

Processing...

This field is required
Sil

Ses dosyasını buraya sürükleyin

ya da

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Add

Desteklenen servisler:

Dosya boyutu sınırı: 5 MB.

Processing...

This field is required
Sil

örneğin: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Desteklenen servisler:

Processing...

Şikayet

İçeriği beğendiniz mi?